5 najgłupszych FIT porad treningowych.

 1.Tabata na brzuch:

Tabata została stworzona przez japońskiego uczonego którego celem było zwiększenie efektu spalania kalorii, jeszcze długo po wykonanym treningu jak i poprawa wydolności beztlenowej oraz tlenowej . Jego głównym i jedynym  ćwiczeniem był.......przysiad co dawało niesamowite efekty ze względu na wykorzystanie ćwiczenia które angażowało największą partie mięśniową  u człowieka czyli nogi. Jak widać  tabata stała się tak popularna że wiele klubów Fitnes zaczeło dzięki niej sprzedawać swoje zajęcia (tabata na brzuch itd ) jednak nie zmienia to faktu że tabata ukierunkowana na specyficzną partie mieśniową jak brzuch nie daje żadnego efektu i wręcz jest głupim i nie efektywnym treningiem  który prowadzi tylko do zmęcznia klienta nic więcej oraz niespełnia kompletnie zasad samego programu treningowego tabaty.
 
2. Musisz się ostro spocić aby był efekt:
Kolejna fit bzdura przez którą wiele osób określa efektywność treningową, prawda jest taka że człowiek który pragnie stracić parę kilogramów już po samym odstawieniu (alkoholu,słodyczy,fastfoodów) traci sporo na wadze, trening ma wspomagać ten proces oraz poprawiać stosunek LMB (lean mass body)  pomiędzy mięśniami a kośćmi (sucha masa mięśniowa) przez co człowiek staje się smuklejszy jednak aby to uzyskać należy nabierać siły najlepiej w jak najbardziej symetryczny sposób.
3.Musisz dużo biegać aby stracić na wadze:
Bieganie to wspaniałe narzędzie do budowania wydolności tlenowej i również powoduje spalanie kalori jednak nie jest to jedyny sposób i szczerze mówiąc najlepszy na spalanie tkanki tłuszczowej dużo bardziej efektywny jest trening siłowy co zostało udowodnione już na niejednym prowadzonym badaniu naukowym.
 
4.  Nie można trenować tej samej parti mięśniowej więcej niż 1 raz w tygodniu:
 
To jak często możes trenować daną partię określa objętośc,intensywność oraz regeneracja po danym treningu oraz aspekt indywidualny w jaki sposób ktoś prowadzi swoje życie jeżeli to jest optymalne można trenować nawet 4 razy .
 
5.Treningiem z własną masą ciała nie zbudujesz mięśni:
Twoje ciało nie odróżnia tego czy używa ciężarów,maszyn,TRX, lin, gum to nie ma znaczenia w każdym tych przypadków synteze anaboliczną mięśni określa opór stawiany twojemu ciału w danym ruchu intensywność,progres,regeneracja,jedzenie oraz inteligentny trening to sprawia że twoje ciało się zmienia. 
 
 
 
 
 
 
 

Suplementacja diety czyli co działa a co nie z naukowego punktu widzenia dla twojego ciała.

W natłoku informacji oraz bombardowania nas ciągłymi nowymi lekami,suplementami, bzdurami, człowiekowi jest coraz trudniej odróżnić bubel od prawdy dlatego spojrzmy w jaki sposób zostały podzielone suplementy przez Australian Institute of Sport (AIS) ze wspólnym stanowiskiem Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej (COMS) oraz Komisji Medycznej Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

GRUPA A GRUPA B GRUPA C GRUPA D
Suplementy które działanie zostało potwierdzone naukowo Suplementy które nie zostały potwierdzone w 100% i wymagają dalszych badań Brak dowodów na działanie  Zakazane przez komisje antydopingową
-Kreatyna
-Białko
-Preparaty elektrolitowe
-Żelazo
-Wapń
-Preparaty multiwitaminowe i minerały
-Witamina D
-Probiotyki
-Kofeina
-Beta alanina
-Wodorowęglany
-Sok z buraków
-Kwercetyna
-Sok z wiśni 
-Egzotyczne owoce jagodowe (Acai, Goji)
-Kurkumina
-Przeciwutleniacze C i E
-Karnityna
-HMB
-Glutamina
-Oleje z ryb
-Glukozamina
-Ryboza
-koenzym Q10
-MCT
-Inozyna
-Pirogronian
Wszystkie pozostałe, jakie nie zostały wcześniej wymienione
-Efedryna
-Strychnina
-Sibutramina
-DMAA
-Prohormony i boostery testosteronu
-DHEA


PODSUMOWUJĄC
Suplement to suplement jeżeli juz go brać wybierz z listy z której wiadomo ze działa (mniej czy wiecej) jednak pamiętaj to co powoduję różnice znajduje się w naturalnym jedzeniu (zbilansowanym uwzgledniajacym nawet cukry proste ) skup się na porządnym jedzeniu a o suplementach szybko zapomnisz.

BEAST AESTHETIC

 

TOP 7 TRICKS aby schudnąć :

Trening, liczenie kalori, ciągłe wyrzeczenia nie wiesz od czego
zaczać ?? TOP 7 TRICKS dla każdego kto chce się pozbyć kilogramów bez ćwiczeń oraz liczenia kalorii.
 
 

1.Odrzuć wszystko co przetworzone :

W naszej naturze jest głeboko zakorzeniona umiejętność komplikowania spraw tak samo jest w tym przypadku. Jeżeli nie jesteś osobą chorą na otyłość co się wiąże z uszkodzonymi receptorami które mają wpływ na ,,..odczucie głodu..'' bądź problemy metaboliczne to sprawa jest prosta odrzuć te małe rzeczy takie jak cola,chipsy,kiełbaska wieczorna,soczki,mleko,choco,czekolada,piwo i wszystko co stworzył człowiek szybkie i przetworzone a sam zauważysz że dzieją się cuda i nie mówię tu o rezygnowaniu z normalnego obiadu ale NORMALNEGO!! frytki to nie obiad.
 
2.BIAŁKO na poziomie.
Białko pełni wiele bardzo istotnych funkcji w naszym
organizmie (o tym póżniej) jedno jest pewne wspomaga
również utratę tkanki tłuszczowej więc trzymaj je w przybliżeniu 
1 g/1,5 na 1 kg masy a będzie pan/pani zadowolona :).
 
3.PIJ WODE.
Składasz się z około 70% wody więc ...................:) wypijaj od
8 do 12 szklanek wody a nie tylko uda ci się stracić parę kilogramów ale również poprawi się twój nastrój na caly dzień.
 
4.PRZESTAŃ KORZYSTAĆ Z ,,..WINDY..''
TAK TAK człowiek przez cała swoją  historię daży do wygody
aż mu się to w końcu udało!! ponieważ coraz mniej chodzimy , praca jest coraz bardziej związana z pracą umysłową, maszyny z FAST Food można znaleść wszędzie ( nie długo będą też w ubikacji ) coraz częściej do Biedronki ludzie jadą swoimi samochodami bo ,,.. nie chce się..'' problem w tym że sklep jest 50 m od ciebie dlatego przyśpiesz trochę bicie serca. Skorzystaj ze schodów w pracy, w bloku, przejedź się od czasu do czasu  na rowerze do pracy . Zamiast do sklepu jechać autem PREJDŹ SIĘ !!  .Zabierz kobietę,meżczyznę , dziecko idz w ładną pogodę na spacer zmien małe rzeczy aby działy się ,,..CUDA..'' to naprawdę nie takie trudne.
 
 
5.MEDYTUJ 
Albo przestań tyle myśleć!! Stres nas niszczy!! produkuję również hormon stresu który działa nie korzystnie dla naszego ciała , potrafi sprawić że szukamy szczęścia w rzeczach które nas krzywdzą (FAST FOOD,ALKOHOL,NARKOTYKI) medytacja jest sprawdzoną metodą od setek lat więc działa !! dlatego wyluzuj i ciesz się życiem ponieważ ani dobre ani złe chwile na tym świecie nie trwają wiecznie .
 
 
 
6.Zwiększ częstotliwość posiłków:
To nie do końca prawda że trzeba jeść co 3-5 godzin jednak na początku to się sprawdza aby przyśpieszyć metabolizm, dlatego postaraj się nie chodzić głodny a twoje ciało nie będzie musiało odkładać drogocennego tłuszczu na przetrwanie reszty dnia.
 
 
7.ŚNIADANIE MISTRZÓW:
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia więc jedz dużo i wartościowo aby mieć siłe i energię na resztę dnia jeżeli tego nie robisz spójrz na punkt 6 jeszcze raz.Dodatkowy plus jest taki że jeśli masz słabość  do choco to jest najlepszy moment w trakcie dnia żeby tą kostkę ZJEŚĆ :) .
 
PODSUMOWUJĄC:
Jeżeli chcesz stracić pare kilogramów bez diet ,karnetów na siłownie itd trzymaj się tych 7 punktów a wiele się zmieni!! , co prawda nie staniesz się nowym umieśnionym Jamsem Bondem ani nie nabierzesz siły jak BESTIE W BEAST AE
ale nauczysz się nawyków żywieniowych,poprawisz swoją jakość życia oraz samopoczucie a to już bardzo dużo.


 
 
 
 
 
 
 
 
PROGRESYWNA RELAKSACJA
W latach 40 lekarz Edmund Jacobson opracował
technikę znaną jako progresywna relaksacja ,
która zakłada że całkowicie rozluźniając mięsnie
rozlużniamy takźe umysł.

1. Idz do pustego pokoju następnie połóż się w wygodnej pozycji.

2. Zamknij oczy i wejś 5 głębokich oraz powolnych oddechów.

3. Trzymaj w dalszym ciągu zamknięte oczy oraz utrzymuj powolny
oddech następnie napnij prawy miesień pośladkowy poczuj napięcie 
po czym je rozluźnij. Po mieśniu posladkowym przejdż dalej do mieśni uda jak i całej nogi.Pamiętaj napięcie po czym relaksacja.

4. Następnie powtórz całą tą sekwencję na drugiej nodze i po zakończonej sekwencji powiedz do siebie ,,..moje nogi są ciepłe i lekkie..''

5. Przechodzimy kolejno do dłoni oraz przedramion i powtarzamy 
,,..moje dłonie i przedramiona są ciepłe i lekkie.

6. Następnie skup uwage na mięśnie tułowia (Klatka piersiowa,brzuch,plecy,barki) powtórz całą sekwencję.

7. Zakończ na mieśniach twarzy i szyi. 

8. Powinieneś być teraz w stanie głębokiej relaksacji zwróć uwagę czy są wyczuwasz gdzieś jeszcze nadmierne napięcie i rozluźnij te obszary mantrą ,,.ciepłe i lekkie..''

9. Otwórz oczy twoje ciało oraz umysł są teraz w pełni zrelaksowane i gotowe do walki z nadchodzącym dniem .


UWOLNIJ BESTIE 
 

 

1. Specyfika:
 
Jedni chcą wygladać jak przysłowiowy Arnold drudzy trenują dla zdrowia,  jeszcze ktoś inny pragnie sie przygotować do maratonu tak czy inaczej  każda z tych osób będzie wymagała różnej objętości, intensywności, częstotliwości oraz rodzaju ćwiczeń aby osiągnąc cel. Trening typu 4 x 15 powtórzeń nie przybliży cię do większości z tych celi, pamiętaj aby trening wywołał funkcjonalne zyski w poziomie siły, szybkości, sprawności musi być bardzo przemyślany.

2. Indywidualizacja:

Wpływ adaptacji życia codziennego ma na nas każdego inny wpływ.Osoby pracujące siedząco często mają problemy np:z bólem  dolnego odcinka kręgosłupa itd jeszcze ktoś inny np : lakiernik może mieć problemy z asymetrią mieśnia piersiowego ze względu na specyficzny ruch itd . Nie ma drugiego identycznego człowieka takiego jak ty i z tego powodu plan treningowy powinien uwzględniać tylko i wyłącznie indywidualnie CIEBIE.

3. Przeciążenie:

Aby zwiększyć swoje fizyczne mozliwości ciało musi być atakowane coraz to większym stresem treningowym.Inteligentna progresja treningowa przede wszystkim.

4. Odpoczynek:

Nie tylko fizyczny pamiętaj również o psychice nie bez powodu najlepsi atleci na świecie często medytują, stres to twój wróg w zdobywaniu sprawności jak i lepszej estetyki fizycznej.

5. Regularność:

Tak wiem nic nowego jednak często zapominana zasada przez młode Bestie które po 3 treningach oczekują formy herosów z Avengersów. Pamietaj trening minimum 3 razy w tygodniu.

W jaki sposób można zwiększyć szybkość biegu na krótkim dystansie (badania):

Porównanie przed sezonowych przygotowań dla zawodników piłki nożnej przy użyciu ćwiczeń plyometrycznych takich jak skok poziomy oraz pionowy.

Trening:

Wykonano 11 treningów plyometrycznych przez okres 3 tygodniu 4-6 seri po 10 skoków czas trwania treningu od 18-27 minut.Grupa pionowa wykonywała skoki (pionowe) z dłońmi umieszczonymi na biodrach, grupa pozioma wykonywała dalekie skoki w przód wraz z wymachem rąk. 

Wynik:

Na tabeli zaznaczono na czerwowo wyniki treningu grupy pionowej jak widać nie tylko poprawiła się wysokość skoku ale rówież szybkość na dłuższym dystansie (20m), podczas gdy grupa pionowa również nie tylko zwiększyła długość skoku w poziomie jak i również szybkośc biegu na krótkim dystansie (10m).

żródło:
 
Strengh & Conditioning Research


 

Korzyści z treningu siłowego dla kobiet.(Kobiety to prawdziwe bestie)

Trening siłowy to nie tylko cieżary, to również możliwość wykonania odpowiednio trudnego ćwiczenia tak aby ciało uzyskało sygnał do zmiany dla pań przykładem może być (podciąganie na drażku,pompka,przysiad ) jest trudne? JEST!! i dlatego powoduje zmiany.
 
Korzyści z treningu siłowego:
 
- Wzmocnione kości /zmniejsza ryzyko osteoporozy.

- Wzmocnione ścięgna / mniejsze ryzyko kontuzji.
 
- Zwiększa współczynik LMB (lean mass body) oraz zmniejsza poziom tkanki tłuszczowej. (Nie mylić z wagą ciała jest to dyskusyjne ).
 
- Większa siła = większa pewnośc siebie.
 
PODSUMOWANIE:
 
 
Trening siłowy ma dużo lepszy wpływ na ciało kobiece niż jakakolwiek inna forma aktywnośći fizycznej  (no dobra może jeszcze spacer ) niestety żyjemy w czasach gdzie nasze ciało i głowa jest nękane przez bardzo wiele negatywnych bodzców (stres,praca siedząca)  co przekłada się na aspekt fizycznych i zdrowotny jeżeli dodamy do tego dwa posiłki dzienie i 4x bieg w tygodniu no cóż zgaduje że już bierzesz tabletki na problemy hormonalne.

Przykład że kobiety to prawdziwe bestie:
 
 

Wpływ niskiej temperatury na ciało czyli krioterapia i jej korzyści:

 
-Działa przeciw zapalnie
 
-Wzmacnia ukł.nerwowy
 
-Poprawia krążenie
 
-Zmniejsza uczucie bólu mieśniowego po treningu ( DOMS )
 
-Zwiększa spalanie tkanki tłuszczowej 
 
-Wzmacnia układ odpornościowy
 
-Ma pozytywny wpływ na stawy
 
-Dzięki lepszemu przepływowi krwi trening staję sie efektywniejszy. 
 
-Poprawia nastrój (stymuluje hormony)
 
PODSUMOWANIE:
Zimna temperatura na dworze może się wspaniale przyczynić do naszego zdrowia wystarczy 5 min na balkonie w śnieżny dzień i korzyści z krioterapi są dla nas dostępne za darmo nie wspominając o korzyściach dotyczących treningu również.
 

SPRINTERZY VS  NIE-SPRINTERZY

Obiektem badań były osoby aktywnie rywalizujące w zawodach
sprinterskich kontra zdrowe wysportowane osoby nie używające ,,..sprintu..'' . Średnia różnica uzyskanej hipertori mieśniowej wynosiła nawet 22% .Największą różnicę można było zaobserwować w mięśniach biodrowych oraz czworogłowych co sugeruję że są one głownymi silnikami dla szybkości naszego sprintu.
 
Mięśnie biodrowe:

-Mięsień półścięgnisty
-Mięsien prosty uda
-Mięsien krawiecki
-Mięsien pośladkowy wielki ( uwielbiany przez panów) 
-Przywodziciel wielki
-Mięsień dwugłowy

Mieśnie odpowiadające za stabilizowanie kolan:

-mięsień obszerny przyśrodkowy
-mięsień obszerny pośredni
-mięsień obszerny boczny

 w/w mięśnie należą do grupy mięsnia czworogłowego uda.


JEDZENIE KTÓRE PRZYŚPIESZY TWÓJ METABOLIZM
spalanie tkanki tłuszczowej oraz utrata wagi
to nie tylko trening a przede wszystim jedzenie
sprawdż co warto jeść..

 
 
PRODUKTY PEŁNOZIARNISTE:
Przykład - Kasz , ciemny chleb, płatki owsiane.
 
Produkty pełoziarniste są o wiele zdrowsze poniewaź nie powoduja skoku insulinowego ,  ale to nie w tym tkwi magia , przede wszystkim dostarcza nam energi na dłużej (3-5 godzin) dzięki czemu nie tylko mamy energię na pracę ,zabawę , wysiłek fizyczny ale równieź dostarczamy w tym równieź sporo witamin .
(Płatki owsiane - witamina B6 , B1 ,Selen, Magnez)
 
 
JAJKA:
 
Jajka to najbogatsze i najlepiej przyswajalne białko. Podstawą każdego sportowca jest zwiększona ilośc białka aby poprawić spalanie tkanki tłuszczowej oraz zbudować mięśnie . Ponadto jajko zawiera wszystkie najwazniejsze aminokwasy które potrzebuje twoje ciało do zdrowego funkcjonowania.
 
AVOCADO:
 
Aktualnie tłuszcz znajdujący się w tym owocu jest potrójnym spalaczem tkanki tłuszczowej u człowieka . Zawiera gównie nienasycone kwasy tłuszczowe (omega-3 , omega-6) .
 
CYNAMON:
 
Przyśpiesza transport glukozy do komórek ,czyli zmniejsza wpływ insuliny na odkładanie się tkanki tłuszczowej.
 
CHUDE MIĘSO:
Przykład - mięso z indyka , mięso z królika , mięso cielęce.
 
Tak jak wspominałem wcześniej zwiększona ilośc białka w naszej diecie przyczynia sie do spalania tkanki tłuszczowej tym samy chude mięso jest tym co kaźdego powinno zaiteresować.
 
MIÓD:
Nie tylko zawiera cała paczkę zwiazków przyśpieszających metabolizm (witaminy z grupy B) ale równieź wykorzystuję dodatkową energię która się odłożyła w naszym ciele tylko po to aby nasz organizm funkcjonował prawidłowo.
 
ZIELONA HERBATA :
Codzienne picie zielonej  herbaty obniża poziom trójglicerydów i cholesterolu, co zmniejsza zagrożenie zawału serca, miażdżycy tętnic oraz powstawania zakrzepów oraz ma wpływ (nie duźy) na przyśpieszenie metabolizmu ale ZDROWY? ZDROWY !! więc lepsze to niż tyskie .
 
WODA:
Woda to najbardziej nie doceniony wspomagacz walki z tkanką tłuszczową .....chyba na świecie :).
porana szklanka zimnej wody z cytryną nie tylko przygotowuje zołądek do pracy ale równieź przyśpiesza metabolizm.
 
PAMIĘTAJ O REGULARNYM PICIU WODY A BĘDZIE ,, PANI ZADOWOLONA..''
 
 
 
 
 
 

BEAST AESTHETIC

 Co powinieneś wiedzieć:
 • Superman jest szybki poniewaź jest silny , nie ma szybkości bez siły .
 • Jeźeli opanujesz podstawy reszta będzie duźo łatwiejsza
 • Nie nauczysz się latać jednak moźesz tak wysoko skakać że sprawisz pozory latania . 
 
 
Poniedziałek   Środa     Piątek         
                   
Trening Siły :          Trening speed        Trening Mocy 
Rozgrzewka             Rozgrzewka            Rozgrzewka
military press          Sprint                      Skoki Pionowe
3 serie x 8                 10 x 50 metrów       4 serie x 6 skoków  
Bench Press                                              Pompki z klaśnięciem 
3 serie x 8                                                   3 serie x 5 
Martwy Ciąg                                              Muscle Up
3 serie x 6                                                   3 serie x 8 
Squat
3 serie x 10 
 
Trening jest prosty oraz efektywny moźna go uźyć na kaźdej siłowni chcesz zmienić miejsce?? Pisz w komentarzach na FB  lub mail BeastAE@wp.pl .
 
 
 
 
KAŹDA BESTIA KORZYSTA Z TRUDNYCH ROZWIĄZAŃ:
Dlatego trenuj na maxymalnych cięźarach tutaj dowiesz się dlaczego: 
 

 

PO CO TRENOWAĆ ?? I OD CZEGO
ZACZĄĆ??
Kulturystyka , Crosfit , Street Workout , Bieganie ,Kalistenika obciążeniowa?? Od czego zacząć ? i po co mi to wszystko??.
 
 PO CO TRENOWAĆ ??
 
Wierzcie lub nie ale zdarzyło mi się mieć czelność o tym dyskutować dlatego podaje główne powody dla których warto ruszyć cztery litery z domu i zatrząsnąc ta ziemią:
 
 • Genotyp - To co wypracujesz za życia  przekażesz swojemu potomkowowi dlatego niech chłopak ma zdrowego  i silnego ojca aby w szkole nie musiał chodzić do pani na skargi.
 • Zdrowie - Jeżeli w twoim życiu jedynym ruchem jest sprint w piątek z pracy  do domu albo lodówki, po pewnym czasie zauważysz dziwne bóle takie jak np popularna rwa kulszowa ( nie biorąc pod uwagę wypadków ) wynika ona często z np  ( krzywego kręgosłupa ) , czego oczywiśćie można uniknać odpowiednim treningiem dzięki czemu unikniesz nie tylko nie przespanych nocy ale i wizyt u lekarza.
 • Ciało i umysł - Istnieje niesamowite powiązanie między głową a ciałem jeżeli ciało będzie zdrowe głowa również czego wynikiem będzie + 100 do pewności siebie i nie tylko.Depresja , lęk , brak pewności siebie prawdziwe  Bestie takiego problemu nie mają ,jednak trzeba pamiętać że działa to w dwie strony dlatego nad głową należy pracować równie ciężko.
 • Bezpieczeństwo - Chyba nie muszę mówić że trudniej jest zabić silną bestie niż faceta po 3 piwach ?? .
 
Dobra od czego mam zacząć ?? :
 
Żyjemy w czasach w których dostęp do informacji jest tak łatwy że pod ogromem wiadomości mamy problem z określeniem co jest prawdą a co nie dlatego postaram się ująć ideologie paru metodyk treningowych abyś mógł  ja dopasowąć to do swoich potrzeb:
 
CROSSFIT:
 
 • Crossfit-W głównej mierze są to treningi obwodowe których celem jest zwiększenie intensywności(pokonanie wyniku), jednego dnia używa się ciężarów(podrzuty) drugiego np: kiping( takie jakieś niby to podciaganie )               Sama nazwa Cross mówi o łączeniu budowania siły oraz wytrzymałości przy użyciu różnorodnych technik (sztang,drażków) najzabawniejsze jest to że Rich Froning mistrz świata w CROSFIT....... nie do końca trenuje na zasadach crosfitu :) (tylko przez pewien okres) .
 • PLUSY- Crosfit przywrócił do łask podrzuty olimpijskie które są wspaniałym narzędziem do budowy atletycznej nie tylko dobrze wyglądającej sylwetki , rówież używa się  elementów gimnastycznych takich jak stanie na rękach.Ogólnie przy odpowiednim trenerze wieże że efekty bedą zadowalące. 
 • MINUSY-Bardzo duża intensywność , jeżeli nie mamy odpowiedniej bazy SIŁY i jeżeli do tego dojdzie słaby prowadzący może się to bardzo przykro skończyć. Należy zwracać szczególną uwagę na regeneracje ( w sumie jak wszedzie) jednak tutaj wyjątkowo .
 
 
KULTURYSTYKA (BODYBULDING):
 
 • Bodybulding - Boże jak ja dobrze pamiętam moją pierwszą kasete VHS droga do sławy Arniego:) co do bodybulding-u można tu gadać w nieskończoność jednak postaram sie to skrócić w jednym zdaniu. Bodybulding skupia się nie koniecznie na jednym rodzaju treningu ( maszyny, wolne ciężary ,duża intensywnośc , mała intensywność,bieg,sprint itd ) celem jest zbudowanie jak najładniejszego,symetrycznego ciała (simple) nie zawsze idącym w parze z siła , zdrowiem  czy funkcjonalnością ciała.
 
 • PLUSY- utrata wagi, poprawa samopoczucia, buduje charakter, siłą rzeczy nabranie lepszej formy , Elity sportowe posiadają niesamowitą umięjętnośc uruchamiania ciała przy pracy z niskimi obciażeniami (gonienie pompy) , bardzo dobra tolerancja na ból .
 • MINUSY-Można popaść w obsesje na tym punkcie  , zdrowie mimo wszystko przechodzi na drugi plan ( NO PAIN NO GAIN) .
 
 
STREET WORKOUT:
 
 • Street workout- Niby mój konik co? nie do końca . Celem Street Workout-u jest budowanie siły oraz funkcjonalności ciała przy użyciu masy własnego ciała ( to jest nasz ciężar plus zasady fizyki ) oraz prostych przyrządów (drażki,poręcze) czego efektem ubocznym jest atletyczna sylwetka.

 • PLUSY- Fukcjonalnośc i siła ciała która ma również wpływ na synchronizacje motoryczną (lepiej jesteś w stanie kontrolować cialo) czego efektem jest ładna sylwetka.Wspaniałe użycie metod izometrycznych przy wydłużonych mieśniach ( Back Lever),trening  jest zdrowszy i bezpieczniejszy niż maszyny na siłowniach . 
 • MINUSY- Trudno jest  stworzyć  odpowiednie napięcie na nogi ( po przysiadzie na 1 nodze ,chyba że dodać cięzar jednak to już chyba nie do końca jest street workout) a może nabrać wagi ciala Hmm? .
 
BIEGANIE: 
 
 • BIEGANIE- Celem biegaczy nie jest sam bieg a odpowiedni rozkład siły aby móc biec jak najdłużej oczywiście mamy również sprinterów tutaj celem jest oczywiśćie całkiem co innego a mianowicie rozwinięcie jak największej szybkości.Niestety jeżeli chodzi o wpływ biegania na ciało największy paradoks jest taki że czym dłużej będziesz potrafił biec to więcej tłuszczu twój organizm zacznie magazynować pytasz teraz krzycząc DLACZEGO?? Spokojnie .Pomyśl aby biedz przez 2 godziny twoje ciało potrzebuje węglowodanów oraz  tłuszczów prawda ?? przez pierwsze etapy faktycznie energia jest pobierana z glikogenu (węglowodany)jednak póżniej po wyczerpanu zapasów nadchodzą tłuszcze ! myślisz YEAH jednak do tego procesu są używane również mieśnie :( z tego powodu bardzo dobrzy biegacze wyglądaja na patyczaki a Sprinterzy jak atleci.
 
PLUSY: Odpowiedni bieg ma dobry wpływ na serce , kondycje, samopoczucie ( jednak po jakim ruchu czujesz się żle??) .
MINUSY: Przy braku odpowiednio silnych ścięgien oraz kości ciało zaczyna się po prostu sypać , Nudne to jaaakk..... Niby spokój do myślenia jednak  jak chce pomyśleć to idę na spacer ,  NAJGORSZE Z NAJGORSZYCH EHH UTRATA MIĘŚNI (Tak wiem są suplementy ale po co ?) . 
 
Kalistenika Obciążeniowa:
 
Kalistenika obciążeniowa : Celem jest uzyskanie jak największej siły łącząc Kalistenike + obciażenia na ciało (pas z obciażeniem) skutkiem ubocznym treningu jest atletyczna sylwetka oraz funkcjonalność ciała . 
 
PLUSY: W fazie początkowej moźna używać masy własnego ciała ( nie wrzucasz od razu na pas 70 kg na draźek) dzięki czemu nie potrzeba mieć drogiego sprzętu , trening działa holistycznie dlatego cała konstrukcja ciała  jest mocna , Dzięki zbudowaniu dużej siły łatwiej zacząć inne sporty np: bieganie( poprzez trening siłwy wzmacniają się kości,ścięgna) .
MINUSY:  Trening uwzględnia periodyzacje dzięki czemu po jednej sesji jesteś bardziej zmęczony po drugiej mniej, nie wychodzisz jak marwy trup po każdym treningu  prostu stajesz się lepszy , silniejszy :) dla nie których ludzi  to minus ponieważ wyznacznikiem treningu dla nich jest ,,..zmęczenie..'' więc............. o gustach się nie mówi. Tak samo jak przy Kalistenice używa się ruchów izometrycznych przez co bez odpowiedniej rozgrzewki można zerwać przyczepy mieśni . 
 
PODSUMOWUJĄC:
 
Sport czy ruch ciała dla człowieka jest czymś naturalnym , jak widać wszystko ma swoje plusy i minusy dlatego nie ma gorszego czy lepszego rodzaju sportu  po prostu tak jak są różni ludzie sport też jest róźny dlatego sprawdzajcie próbujcie a napewno znajdziecie swoją drogę bestie .
 
7 ZASAD PRAWIDŁOWEGO TRENINGU:
Nie musisz robić setki przysiadów, podciągnięć, burpees żeby stać się sprawną i silną osobą. Po prostu trzymaj się tych siedmiu zasad.

BEAST AESTHETIC

 

Copyright ©2016 BEAST AESTHETIC, All Rights Reserved.